24 Mart , “BÖTE”den Sonrası.. Eğitim,Yazılım,BT ? (interaktif sohbet)

This post is also available in: English

BÖTE 'den Sonra... Eğitim ? Yazılım ? BT ? (interaktif sohbet)

24 Mart 2018 'de Bahçeşehir Üniversitesi Güney Kampüs'ünde.

Konuşmacılarımız Birkan Kılıç, Ömer Ömeroğlu ve İlker Eriş , BÖTE mezunları için izlenebilecek alternatif yolları konuşacak.

Mezun olduktan sonraki kariyer alternatifleri için nasıl yol izlenmeli ? İzlenecek yol için hangi profesyonel gelişim etkinlikleri yapılabilir ? ve diğer merak ettiğiniz soruları 3 konuşmacımıza sorun.

Bu ücretsiz etkinlik kontenjanla sınırlı olduğu için  formu doldurduktan sonra sizinle iletişime geçip bilgi veriyor olacağız.

BÖTE'den sonrası interaktif bir sohpetdir ve katılımcıların yapısı ile şekillenecektir.

ÖNKOŞUL:  EKSİKSİZ OLARAK FORMUN DOLDURULMASI
TARİH: 24.03.2018
YER: Bahçeşehir Üniversitesi Güney Kampüsü
GEREKSİNİMLER:  Çarpıcı Sorular
Başvuru formu için lütfen tıklayınız.

Eğitimin içeriği:

BÖTE'den sonra gelişmesi muhtemel 3 ana Kariyer dalı için bilgiler ve soru cevaplar.

Konuşmacı: Birkan Kılıç

Özgeçmişi :

Birkan Kılıç.  Eğitim Teknolojileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı.
Marmara Üniversitesi, Teknik Eğitim Fakültesi, bilgisayar öğretmenliği mezunu.

Çalışma hayatına Antalya Akdeniz kolejinde 1998 de başladı. 2000 yılında Üsküdar Amerikan kolejine bilgisayar öğretmeni olarak girdi ve Bilgi İişlem Müdürü olarak çalışmaya devam etti. Eylül 2015 - Haziran 2017 yılları arasında  Doğa Okullarında bilgi işlem departmanında Eğitim Teknolojileri ve Ar&Ge Müdürü olarak çalıştı.

Eğitim Teknolojileri konusunda kurumunda pek çok uygulamaya öncelik etti. Okul içi teknolojileri ve kampüs teknolojileri konusunda hem danışmanlık hem uygulamalar yapmaya devam etmekte. Okulda sanallaştırma, öğretmenlerin mobil cihaz kullanımları, akıllı sınıf uygulamaları gibi projeler, liderlik ettiği projelerden bir kaçı.

Şubat 2016 da, yol arkadaşlarıyla beraber Eğitim Teknolojileri Derneği’ni Kurdu. Dernek Türkiye’de ilk defa yapılan TEF.istanbul etkinliğini düzenlemektedir. Ayrıca Özel Okullar Birliğinin ETP platformunun kurucu üyeleri arasında yer aldı. Bugüne dek pek çok yurt içi ve yurt dışı eğitim teknolojileri seminer ve çalıştaylarına katıldı veya sunumlar yaptı.

Konuşmacı: Ömer Ömeroğlu

Özgeçmişi :

Kadir Has Üniversitesi bilgisayar mühendisliğinden mezun olduktan sonra Sentim Bilişim’de yazılım uzmanı olarak göreve başladım. Dördüncü yılımda aynı firmada yazılım ve proje müdürü olarak görevime devam ettim. Bu süre zarfında sayısız projeler gerçekleştirdim. Şirket içindeki ERP, CRM, İş süreçleri birimlerini yönettim. Burdur ve Sakarya Mobese’de proje yöneticiliği görevinde bulundum. Milli Eğitim Bakanlığı teknoloji sınıfları kurulum projelerinde, yirminin üzerinde ilde proje yöneticiliği yaptım. 2010 yılında Doğa Ailesi'ne katıldıktan sonra eğitim ve bilgi teknolojileri, bilgi güvenliği konularındaki yetkinliğiyle günümüz teknolojisini ve imkanlarını eğitime maksimum düzeyde dahil ederek kalıcı ve keyifli bir öğrenme sürecine destek oldum.

Doğa Okulları’nda öğrencinin, öğretmenin hatta velilerin dahil olduğu eğitim teknolojileri; özgün, yenilikçi ve 21. yüzyıl vizyonuyla örtüşen eğitim modelleri ile beslenerek, öğrencilerin mantıksal düşünebilen ve teknolojiyi her alanda verimli kullanabilen bireyler olmasını hedefledim. Aynı zamanda eğitim teknolojileri derneği yönetim kurulu üyeliğim devam etmekte olup dernek çatısı altında ilk organizasyonumuz olan teknoloji ve eğitim fuarının koordinesinde görev aldım.

Konuşmacı: İlker Eriş

Özgeçmişi :

İlker Eriş, özellikle K12 alanında yüksek tecrübeye sahip bir Bilişim Teknolojileri Direktörüdür. Kariyerinin ilk dönemlerini oluşturan 2003-2007 yılları arasında eğitim materyalleri geliştirmeye odaklanmış, çalıştığı şirketlerin Yazılım Geliştirme ve Eğitim Teknolojileri departmanları bünyesinde 1000’den fazla eğitim uygulaması geliştirmiştir. 2007 yılından sonraki dönemde teknolojinin okul ve sınıflarda kullanımı ile ilgili bir çok proje yapmıştır. 2004 yılından beri Türkiye’nin en prestijli K12 kurumlarında çalışmaktadır. Eğitim sektörünün ileri gelen Teknoloji Direktörleri ve Eğitim Teknologları ile birlikte Eğitim Teknolojileri Derneği'ni kurmuştur.

İlker Eriş zincir okulların Bilişim Teknolojilerini yönetme konusunda uzmandır. Eğitim Teknolojilerinin doğru dizayn edilmiş alt yapılar üzerine kurulması gerektiğine inanır. Kendisi bir ar-ge tutkunudur. Liderlik ettiği ekipler ile; Eğitim Yönetimi Sistemleri, Okul Bilgi Sistemleri ve hatta Steroskopik Üç Boyutlu Eğitim materyalleri geliştirmiştir. Halen Bahçeşehir Okulları'nda, Bilişim ve Eğitim Teknolojileri Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Bahçeşehir Okullarının 1’e 1 projesi olan “Dijital Dünya Okulu” projesini yürütmektedir. İlker Eriş ve departmanı, özel olarak tasarlanmış ders planları ile 22.500 iPad’i yönetmektedir. Kendisi yeni fırsatlar ve yeni teknolojileri eğitime dahil etmek için çalışmalarını sürdürmektedir.

Comments are closed.