Birkan Kılıç.  Eğitim Teknolojileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı.
Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi, bilgisayar öğretmenliği mezunu.

Çalışma hayatına Antalya Akdeniz kolejinde 1998 de başladı. 2000 yılında Üsküdar Amerikan kolejine bilgisayar öğretmeni olarak girdi ve Bilgi İişlem Müdürü olarak çalışmaya devam etti. Eylül 2015 - Haziran 2017 yılları arasında  Doğa Okullarında bilgi işlem departmanında Eğitim Teknolojileri ve Ar&Ge Müdürü olarak çalıştı.

Eğitim Teknolojileri konusunda kurumunda pek çok uygulamaya öncelik etti. Okul içi teknolojileri ve kampüs teknolojileri konusunda hem danışmanlık hem uygulamalar yapmaya devam etmekte. Okulda sanallaştırma, öğretmenlerin mobil cihaz kullanımları, akıllı sınıf uygulamaları gibi projeler, liderlik ettiği projelerden bir kaçı.

Şubat 2016 da, yol arkadaşlarıyla beraber Eğitim Teknolojileri Derneği’ni Kurdu. Dernek Türkiye’de ilk defa yapılan TEF.istanbul etkinliğini düzenlemektedir. Ayrıca Özel Okullar Birliğinin ETP platformunun kurucu üyeleri arasında yer aldı. Bugüne dek pek çok yurt içi ve yurt dışı eğitim teknolojileri seminer ve çalıştaylarına katıldı veya sunumlar yaptı.