İlker Eriş, özellikle K12 alanında yüksek tecrübeye sahip bir Bilişim Teknolojileri Direktörüdür. Kariyerinin ilk dönemlerini oluşturan 2003-2007 yılları arasında eğitim materyalleri geliştirmeye odaklanmış, çalıştığı şirketlerin Yazılım Geliştirme ve Eğitim Teknolojileri departmanları bünyesinde 1000’den fazla eğitim uygulaması geliştirmiştir. 2007 yılından sonraki dönemde teknolojinin okul ve sınıflarda kullanımı ile ilgili bir çok proje yapmıştır. 2004 yılından beri Türkiye’nin en prestijli K12 kurumlarında çalışmaktadır. Eğitim sektörünün ileri gelen Teknoloji Direktörleri ve Eğitim Teknologları ile birlikte Eğitim Teknolojileri Derneği'ni kurmuştur.

İlker Eriş zincir okulların Bilişim Teknolojilerini yönetme konusunda uzmandır. Eğitim Teknolojilerinin doğru dizayn edilmiş alt yapılar üzerine kurulması gerektiğine inanır. Kendisi bir ar-ge tutkunudur. Liderlik ettiği ekipler ile; Eğitim Yönetimi Sistemleri, Okul Bilgi Sistemleri ve hatta Steroskopik Üç Boyutlu Eğitim materyalleri geliştirmiştir. Halen Bahçeşehir Okulları'nda, Bilişim ve Eğitim Teknolojileri Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Bahçeşehir Okullarının 1’e 1 projesi olan “Dijital Dünya Okulu” projesini yürütmektedir. İlker Eriş ve departmanı, özel olarak tasarlanmış ders planları ile 22.500 iPad’i yönetmektedir. Kendisi yeni fırsatlar ve yeni teknolojileri eğitime dahil etmek için çalışmalarını sürdürmektedir.