Lisans eğitimini, Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi bölümünde 2005 yılında, yüksek lisans eğitimini, Başkent Üniversitesinin aynı bölümünde 2016 yılında tamamlamıştır. Türkiye’nin köklü eğitim kurumlarında farklı k12 seviyelerinde 6 yıl boyunca Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapmıştır. 2009 yılında Eğitim Teknolojileri Uzmanı olarak çalışmaya başladığı Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları’nda, 2012 yılından beri Eğitim Teknolojileri Koordinatörü görevini sürdürmektedir.

Samsung’un kalemli android tabletleriyle hayata geçirilen ve k12 alanında Türkiye’nin ilk ve en büyük tablet destekli eğitim projelerinden birinin organizasyonunda liderlik etmiştir. Farklı organizasyonlarda; tablet destekli eğitim, öğretmen teknoloji eğitimleri ve eğitim kurumlarında mobil cihaz yönetimi ile ilgili sunum ve konuşmalar yapmıştır. Takım arkadaşları ile birlikte oluşturduğu #teknolojideIŞIKvar sloganıyla, öğretmenlerin ve öğrencilerin etkin teknoloji kullanımını arttırmak için; Google Apps, Eğitim Yönetim Sistemleri (LMS), akıllı tahta, tablet ve Web 2.0 uygulamaları gibi farklı konularda eğitimler organize etmekte ve eğitim vermektedir. BT ders müfredatlarının revizyonu konusunda deneyimli BT öğretmenleri ile iş birlikli çalışmalar yürütmektedir.

Türkiye Özel Okullar Birliği IT Komisyonu üyesidir. Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Eğitim Teknolojileri Platformu (ETP2017)’yi organize eden ekip içerisinde yer almaktadır. Eğitim ve eğitim teknolojileri alanında yapılan yurt içi ve yurt dışı organizasyonlara katılmakta, teknolojinin eğitime entegrasyonu ile ilgili yaklaşımları yakından takip ederek, bu konuda farklı branşlardaki öğretmenlerle birebir çalışmalar gerçekleştirmektedir.

Additional Info